SDL Maršruts Nr.34 SUV „Piedzīvojumu brauciens uz Ēģipti ar 4×4”: Nereta – Subate – Ēģipte

Cena
€35
Cena
€35
Pirkt

Proceed Booking

SDL Maršruts Nr.34 SUV „Piedzīvojumu brauciens uz Ēģipti ar 4×4”: Nereta – Subate – Ēģipte

(2 atsauksmes)
 • Maršruts: Nereta – Aknīste – Subate – Ēģipte (var braukt pretējā virzienā)
 • Ilgums: 8-11 h
 • Garums: ~ 150 km
 • Apskates objekti: 25
 • Nepieciešams laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams tikai ar 4x4 SUV un apvidus automašīnām.

Šim piedzīvojumam noteikti ir vajadzīgs pilnpiedziņas auto! Jūsu priekšā ir visai unikāls un diezgan garš Latvijas pierobežas maršruts, daudzviet veicams tikai ar 4×4 apvidus automašīnām vai SUV. Droši varam apgalvot, ka šis auto ceļojums jums sagādās jaunus iespaidus, atklājumus un lieliskas atmiņas par Latvijas pierobežu Sēlijā arī dažiem iespaidīgiem objektiem Lietuvas pusē. 

Domājot par jūsu vēlmēm un iespējām, esam izstrādājuši divus dažādus maršrutus Aknīste – Ēģipte (var braukt arī otrā virzienā!) ar līdzīgiem apskates objektiem, taču citādākiem ceļiem līdz tiem. 33. maršruts ļauj līdz Ēģiptei nokļūt gan biznesa klases sedanā, gan ģimenes minivenā, taču šis, 34. maršruts, būs pieveicams tikai ar nopietnāku „bruņojumu” – kā jau minēts augstāk, ar 4×4 piedziņu un paaugstinātu klīrensu! 

Svarīgākais par maršrutu:

 • Interesanti, daudzveidīgi ceļi ar dažādu segumu, arī grūtāk veicami ceļu posmi.
 • Dabas tuvums un daudzveidība, mazapdzīvoti un diezgan mežonīgi apvidi.
 • Vairākas interesantas pierobežas mazpilsētas.
 • Ir daudzi unikāli apskates objekti, tajā skaitā pati Ēģipte.
 • Iespaidīgi apkates objekti Lietuvas pusē.
 • Pārsvarā objekti atrodas tuvu ceļam – ar kājām jāiet nedaudz.

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Vai esi gatavs?

Lai pilnībā varētu izbaudīt šī maršruta piedāvātās iespējas, iesakām sagatavoties, līdzi paņemot visu vajadzīgo bezceļu piedzīvojumiem. Jūs varēsiet izvēlēties grūtākus ceļus vai to vieglākus apvedceļus, kuri… arī dažviet nebūs nemaz tik viegli, bet noteikti sagādās braukšanas prieku, automašīnas vadīšanas nestandarta apstākļos pieredzi un adrenalīnu. Gumijas zābaki daudz vietu neaizņem, tāpēc labāk paņemiet tos līdzi! Ielieciet auto arī mačeti vai zāģi – Latvija ir koku zeme (ne tā kā lielā Ēģipte!), jo daudzi ceļi, pa kuriem brauksiet, tiek lietoti samērā reti. Un pārtikas rezervi 24 stundām arī sagatavojiet… ☺

Doties uz Ēģipti var arī ar 4x4 automašīnu!

Nevaram parādīt Ēģiptes piramīdas, taču diezgan droši zinām, ka Ēģiptes luterāņu baznīcas zīmogā bijusi attēlota Heopsa piramīda. Mūsu Ēģipte atrodas Latvijas pierobežā, ezera krastā, kura viens krasts pieder Lietuvai, bet otrs – Latvijai. Jokojot varam teikt – tuvākais kūrorta izbrauciens, nepametot dzimteni! Lai arī maza, un ne īpaši apdzīvota, Latvijas Ēģipte tomēr tikusi pie tik īpaša nosaukuma, kuru atpazīs gandrīz ik katrs pasaules iedzīvotājs. Un arī apskates objekti šeit ir īpaši!

Viens no Sēlijas īpašākajiem maršrutiem

Sezona un laikapstākļi noteikti maina mūsu norādīto ceļu stāvokli, taču vienmēr pastāv iespēja doties pa citu, vieglāk izbraucamu ceļu, lai sasniegto nostāstiem bagātos apskates objektus – senās muižas, pilis, baznīcas, krogus, dzirnavas un dzelzceļus. Pierobežas maršrutā vietumis redzēsiet vēstures liecības par 1. un 2. Pasaules kara sīvajām cīņām – būs vairāki brāļu kapi un šķembu pēdas uz kādas baznīcas sienām.

Ja visus citus Self Drive Latvia piedāvātos maršrutus iesakām izbraukt vismaz reizi mūžā, tad, šo maršrutu labprāt ieteiktu veikt vismaz divas reizes, lai varētu kartīgi uztvert un izbaudīt visu apkārt redzamo. 33. un 34. maršruts droši varētu pretendēt uz iekļūšanu Latvijas maršrutu TOP10! 

Latvijas robežas piedzīvojums

Pierobežas apvidus pārsteidz, piedāvājot ne tikai unikālus apskates objektus, bet arī ļoti patīkamas ainavas, mazpilsētas, mežonīgas vietas, ceļus, stigas un takas. Noteikti apskatiet Subati, Vecmēmeles muižu, Gricgali, Šēderi un, protams, pašu Ēģipti, kā arī nogaršojiet „Alīdas kefeju”!

Iesakām padomāt par naktsmītnes izvēli, jo maršruts ir garš un viena diena var izrādīties par īsu. Nav svarīgi – tā ir telts vai viesu nams, svarīgi ir tikai tas, kas jums dosies līdzi šajā emociju un piedzīvojumu virpulī! Uzlādējiet savus viedtālruņus un fotoaparātus – bildēt vajadzēs bieži un daudz!

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: SDL Maršruts Nr.34 SUV „Piedzīvojumu brauciens uz Ēģipti ar 4×4”: Nereta – Subate – Ēģipte
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
2 atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Edgars

Pagaidām personīgais favorīts no selfdrive maršrutiem. Ļoti interesanti objekti, skaisti ceļi un daži izaicinoši posmi. Braucām diezgan sausā laikā, bet posmā no 23.-24. punktam tāpat bija kārtīgi dubļi. Lieliski pavadīts laiks, paldies!

06/05/2024

Gatis

Superīgs maršruts. Izbraucu ļoti slapjā laikā. Daudzi ceļi uzrūguši. Lielāko daļu objektu jau biju redzējis, bet daži bija jaunums.
Pirms 3. punkta pie pagrieziena parādījusies aizlieguma zīme un privātīpašums, bet to var legāli apbraukt pabraucot kādus 200m uz priekšu pa ceļu 4.punkta virzienā.
Patika posms 10.-10.A. Posmā 23.-24. Ilūkstes upes šķērsošanu izlaidu, jo, visdrīzāk, ielūztu ledū jau pļavā pirms upes. Apbraucu pa tiltiņu pie 22.pinkta (bija ne mazāk izaicinoši).

06/03/2024