Bezmaksas maršruts “Pa “Dvēseļu puteņa” pēdām”: Piņķi – Tīreļi

Cena
€0
Cena
€0
Pirkt

Proceed Booking

Bezmaksas maršruts “Pa “Dvēseļu puteņa” pēdām”: Piņķi – Tīreļi

(4 atsauksmes)
 • Piņķi – Cielavas – Cenas tīrelis – Ložmetējkalns - Tīreļi (LV)
 • ~ 4 stundas
 • Garums: 35 km + 6 km ar kājām
 • Apskates objekti: 6
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta aprīkojuma apvidus automašīnu, arī SUV, ja nav ekstrēmi laika apstākļi.

Šajā maršrutā jums būs iespēja aizceļot laikā un nonākt vietās, kur nu jau pirms vairāk kā 100 gadiem Pirmā pasaules kara laikā  – 1916. un 1917.gadā latviešu strēknieki vēl Krievijas cara armijas sastāvā, apjauta sapni par Latvijas brīvību un mūsu valsti. Tieši šeit atrodas to kauju vietas, kuras savā romānā „Dvēseļu putenis” attēlojis Aleksandrs Grīns, bet pirms dažiem gadiem, veidojot tāda paša nosaukuma filmu, kopā ar aktieriem un simtiem brīvprātīgo iemūžināja režisors Dzintars Dreibergs.

Svarīgākais par maršrutu:

 • Apskates objekti, kas atspoguļoti romānā un filmā "Dvēseļu putenis"
 • Pirmā pasaules kara cīņu vietas
 • Vēsturisku vietu un dabas veiksmīgs apvienojums
 • Iekļauta iespēja izstaigāt kājām purva takas un uzkāpt skatu tornī

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu ar aprakstiem
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Sajust self drive garšu

Šis ir mūsu īsākais un vienkāršāk izbraucamais maršruts, lai ikviens, kam patīk doties izbraucienos ar auto varētu noķert šī aizraujošā laika pavadīšanas veida garšu. Maršruts ir arī vistuvāk galvaspilsētai Rīgai, tāpēc neprasa lielu gatavošanos, varat doties ceļā mirkļa iespaidā. Ieteicams īpaši tiem, kas vēl nav pieredzējuši šāda veida izbraucienos, jo varēsiet nebaidoties par nomaldīšanos vai pārāk ilgu atrašanos ceļā izmēģināt kā ir braukt ar auto paļaujoties uz navigāciju, izmēģināt kura no aplikācijām liekas ērtāka un patīkamāka. Sapratīsiet arī cik daudz laika ieplānot dodoties mūsu garākajos maršrutos.

Vēsturei pa pēdām

2019.gadā savu pirmizrādi ieraudzīja uz patiesiem vēstures notikumiem balstītā spēlfilma “Dvēseļu putenis”, kas iemantoja milzīgu skatītāju popularitāti, tā kļuva par visu laiku visvairāk skatīto filmu Latvijas kinoteātros. Filmas darbība norisinās Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu laikā un stāsta par varonīgajiem latviešu strēlniekiem. Brauciena laikā pabūsiet zīmīgākajās cīņu vietās un to vēstures lieciniekos, kas saglabājušies līdz mūsdienām. Iesakām maršruta noslēgumā iegriezties Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļi”, kurā ir bagātīga ekspozīcija un iespēja uzzināt daudz par tā laika notikumiem.

Izmantojiet lielisko iespēju izkustēties svaigā gaisā

Self drive maršruti tiek veidoti tā, lai varētu pa vidu pārbraucieniem arī kārtīgi izkustēties un ieelpot svaigo mežu un lauku gaisu. Īpaši šeit jāizceļ ainaviskais un plašais Cenas tīrelis ar 5 km garo purva taku un vairākiem skatu torņiem, tāpēc iesakām padomāt par piemērotu apģērbu un apaviem garākai pastaigai. Dzīvnieku mīļi maršruta gaitā noteikti pievērsīs uzmanību zirgu staļļiem, kuriem sanāk burtiski izbraukt cauri. Varbūt jums paveicas satikt cēlos un spēcīgos dzīvniekus arī klātienē. Savukārt, skaistu dabas skatu un ainavu mīļotājiem, noteikti iesakām uzkāpt 27 metru augstajā skatu tornī, kas atrodas pie Ložmetējkalna un ir vienīgais tāds kultūrvēsturiskā dabas liegumā visā Latvijā.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Bezmaksas maršruts “Pa “Dvēseļu puteņa” pēdām”: Piņķi – Tīreļi
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
4 atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Borislavs

Labs mierīgs brauciens, dažās vietās var izbraukt pa mazliet ekstrēmāku ceļu, bet tā maršruts mierīgi izbraucams ar SUV automašīnām.
Pa ceļam ir piemērotas vietas piknikam ar ugunskura vietu.

03/03/2024

Anatolijs

Labs maršruts iesācējiem, ļoti daudz maršruta variāciju ceļa laikā, visur kur var nobraukt no ceļa, lai būtu jautrāk.

03/10/2021

Jānis

Lielisks paršruts ziemai. Ar SUV gan nekas tik ziemīgos apstākļos nekas nesanāktu. Mēs gan sākām tieši no beigām.
Paldies autoriem!

17/02/2021

Shuraknows

Great route for one day, especially if you don’t have chrismas tree yet. Was there on my Pajero 4, very comfortable offroad for me.

20/12/2020