Maršruts Nr.9 „Daugavas loki”: Daugavpils – Krāslava – Daugavpils

Cena
€35
Cena
€35
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.9 „Daugavas loki”: Daugavpils – Krāslava – Daugavpils

(1 Atsauksmes)
 • Maršruts: Daugavpils - Naujene – Krāslava – Kaplava – Daugavpils (LV)
 • Ilgums: 1 diena (9 – 11 stundas)
 • Garums: ~ 140 km
 • Apskates objekti: 24
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta aprīkojuma apvidus automašīnu, arī ielas SUV, ja vien nav ekstrēmi laika apstākļi.

Ar lepnumu piedāvājam šo maršrutu, kas, mūsuprāt, ir izcils gan ainavu, gan objektu, gan arī mazo meža un lauku ceļu ziņā! Un, ja nu kur patiešām ir nepieciešams SUV jeb apvidus automobilis, tad šajā Self-Drive Latvia maršrutā tāds vajadzīgs noteikti! Jūs, protams, variet populārākajiem objektiem piekļūt ar parastu auto, taču īstā „Daugavas loku”garša atrodama slēpjas tikai savienojumā ar 4×4!

„Daugavas loku” apceļotājus sagaida plašs un daudzveidīgs piedzīvojumu spektrs gleznainās  Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū. Latvijas likteņupes Daugavas krāšņie un varenie loki, krasta kraujas, meža ceļi, lielas un pavisam mazas baznīcas, pilskalni un skatu torņi – kaut kas tik ļoti pazīstams, taču vienlaikus pievilcīgi citāds.

Ja uz Daugavpili dodaties no Rīgas vai vēl tālākas vietas, iesakām visu ceļojumu ieplānot uz divām dienām, ar nakšņošanu Daugavpils – Krāslavas apkārtnē, Daugavas labajā krastā.

 

 

 

 

Svarīgākais par maršrutu (route highlights):

 • Nr.1 – dabas skaistums: Daugava, reljefs, ainavas
 • Daudz mazo lauku un meža ceļu, vietām grūtāk izbraucami
 • Plašs apskates objektu klāsts visām gaumēm
 • Iespēja paēst un nakšņot gan civilizēti, gan nomaļās atpūtas/piknika vietās

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Speciāli 4x4 automašīnām sagatavotu maršrutu
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus sekojošos formātos: gpx
Foto
Maršruta apraksts

Pazust Latgalē

Lai arī šo maršrutu esam veidojuši tā, ka visus objektus iespējams apskatīt vienā dienā, tomēr, ja uz Daugavpili dodaties no Rīgas vai vēl tālākas vietas, iesakām visu ceļojumu ieplānot uz divām dienām, ar nakšņošanu Daugavpils – Krāslavas apkārtnē, Daugavas labajā krastā. Nakšņošana iespējama jebkurām gaumēm – gan civilizēti, gan teltī no cilvēkiem nomaļās vietās. Šajā braucienā arī visvairāk izjutīsiet 4×4 braukšanas garšu – šī reģiona reljefs ietver daudz mazo lauku un meža ceļu, kas vietām ir grūtāk izbraucami. Tāpat tas būs arī pārbaudījums jūsu kājām, jo daudzi no ietvertajiem objektiem ļauj izstaigāties pēc sirds patikas – skatu torņi, Daugavas krastu ainavas, pilskalni, parki un protams arī pilsētas, kā Daugavpils un Krāslava.

Lauku ainavas un ievērojamas pilsētas

Augšdaugavas abu krastu gleznainās ainavas un Latgales kolorīts nodrošina nekur citur negūstamus iespaidus. Jūs apceļosiet visus 8 Daugavas lokus posmā no Krāslavas līdz Daugavpilij. Pa ceļam kā nekur citur Latvijā ieraudzīsiet dažādu kristīgo konfesiju baznīcas, no mazas līdz lielai un gandrīz katrai ir savs stāsts, par kuru varēsiet izlasīt mūsu maršruta aprakstā. Unikāla vieta ir Daugavpils saucamais Baznīcu kalns, kurā vienkopus atrodas četru konfesiju baznīcas. Un, protams, Daugavpilī iesakām apmeklēt arī pēdējo Eiropā celto bastiona tipa cietoksni, seno skrošu rūpnīcu un iegriezties Šmakovkas muzejā. Krāslavā, savukārt, noteikti iesakām uzkavēties un piestāt Plāteru pils kompleksā, kurā ir arī plašs parks, pabūt gan pilsētas vēsturiskajā centrā, gan paskatīties uz pilsētu pāri koku galotnēm netālu esošajā skatu tornī.

Emociju gamma no romantikas līdz asām izjūtām

Veidojot katru maršrutu, mums ir svarīgi arī parūpēties par kādu pārsteigumu vai odziņu, par kuras esamību reti kurš nojauš, un tūrisma ceļvežos tās arī nebūs atrodamas. Viena no tādām ir pamestā sūkņu stacija Daugavas krastā, ar ļoti interesantu piebraucamo ceļu un ievērojama ar savu iespaidīgo augstumu. Retais nebūs dzirdējis, ka ir tāda apdzīvota vieta Lielie Muļķi, taču droši vien tikai retais tur pabijis – lieliska vieta uztaisīt kādu Instagram foto! 10 Latvijas Republikas nozīmīgāko objektu sarakstā “Latvijas zaļās pērles” ir iekļauti “Daugavas vārti”, tā simboliski tiek saukta vieta, kur Daugavu no abām pusēm ieskauj augstās un stāvās Slutišķu un Ververu kraujas. Tā ir ainaviskākā vieta “Daugavas loku” parkā.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.9 „Daugavas loki”: Daugavpils – Krāslava – Daugavpils
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
1 Atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Uģis

Pirmajā dienā aizbraucām līdz Daugavpilij un palikām pa nakti. Maršrutā devāmies no rīta,pirmajā dienā izbraucām pusi maršruta un palikām pa nakti Krāslavā. Nesteidzīgi braucot ,Krāslavā bijām pēc 6,5 st. Visu pirmo dienu lija lietus,bet tas bija super. Otrā maršruta daļa pavadīta saulaina. Maršruts labs un interesants, punkts pie Daugavas kuru org. nosaucis par mežonīgu vietu Daugavas krastā .,jāskatās līdzi kartē, nav iezīmēta organizatora celiņa,var palaist garām. Vispār super ,it sevišķi baznīcas pilnīgā nekurienē.

12/07/2020