Maršruts Nr.6. „Daugavas kreisā krasta apslēptie dārgumi” Ķekava – Ķegums – Aizkraukle

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.6. „Daugavas kreisā krasta apslēptie dārgumi” Ķekava – Ķegums – Aizkraukle

(1 Atsauksmes)
 • Maršruts: Ķekava – Daugmale – Baldone – Ķegums – Birzgale – Jaunjelgava – Aizkraukle (LV)
 • Ilgums: 1 diena (7 – 9 stundas)
 • Garums: ~ 120 km
 • Apskates objekti: 18
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta aprīkojuma apvidus automašīnu, arī SUV, ja nav ekstrēmi laika apstākļi.

Daudziem ne tik labi zināmais (jo grūtāk sasniedzams) novads Daugavas kreisajā krastā ceļotājus pārsteigs ar citādu skatu uz mūsu likteņupi Daugavu, kas dod ne vien prieku ikviena vērotāja acīm, bet arī spēku – Latvijas lielākajiem HESiem!  Ceļi pa iespaidīgiem mežu masīviem, starp kuriem ieslēpti atklājas savrupi mežezeri, aizvedīs līdz  Riekstukalnam, kur iespējams ne vien aktīvi izkustēties, bet arī pētīt zvaigznes tuvējā observatorijā vai, ņemot talkā iztēli, satikt kādu padomju atpūtnieka spoku kādreiz tik slavenajā, bet laika zoba izpostītajā Baldones sanatorijā.

 

Svarīgākais par maršrutu (route highlights):

 • Ļoti ainaviska apkārtne, izteiksmīgs reljefs
 • Salīdzinoši mazapdzīvots, mežiem bagāts apvidus
 • Skaisti, līkumaini lauku un meža ceļi
 • Daudzveidīgi apskates objekti

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Speciāli 4x4 automašīnām sagatavotu maršrutu
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus sekojošos formātos: gpx
Foto
Maršruta apraksts

Upes, ezeri, dīķi... visām gaumēm

Brauciens kurā jūs varēsiet sajust ūdens spēku un skaistumu. Tas sākas netālu no Rīgas HES aizsprosta, kur Daugava ir izpletusies bezgala liela un skatienam paveras milzīgi ūdens plašumi, savukārt, maršruts finišē pie Pļaviņu HES Aizkrauklē. Turklāt, brauciena vidū jums sanāks pabūt vēl arī trešajā un vecākajā Daugavas HES Ķegumā, kurā atrodas arī Enerģētikas muzejs. Pa ceļam jūs atklāsiet arī nelielus un nezināmus ezeriņus, kuriem nezinot iespējams paskrietu garām, un kas ir brīnišķīgi skaisti ar savu mieru un skaņām īpaši rīta stundās, kad mostas daba un visa dzīvā radība. Ja jūsu kaislība ir makšķerēšana, neaizmirstiet paņemt līdzi makšķerēšanas piederumus, jo pa ceļam būs iespēja piestāt uz brīdi pie Vitkopa ezera atpūtas bāzes un izmēģināt savu veiksmi noķert kādu no Latvijā mītošajām saldūdens zivīm, ieskaitot samu.

Dažādā Baldone

Īpaši jāizceļ tas ko ceļiniekiem sniedz Baldone un tās apkārtne. Vienam Baldone asociējas ar observatoriju, kurā ir jaudīgākais teleskops Baltijā un divpadsmitais lielākais pasaulē debess objektu vērošanai. Citam Baldone ir aktīvās ziemas atpūtas centrs Riekstukalns tās pievārtē. Taču pašā pilsētā ir arī vairāki arhitektūras objekti ar ļoti interesantu vēsturi. Piemēram, luterāņu baznīca, kurā, lai cik neticami tas neizklausītos, padomju laikos bija ražošanas uzņēmums. Taču īsts padomju laiku mantojuma paraugs ir Baldones sanatorijas pamestās ēkas un teritorija, kuru drosmīgākie var mēģināt apskatīt arī dodoties apgaitā ar kājām.

Nebeidzami meži un pauguri

Šī maršruta apvidus ir ļoti bagāts ar mežiem, kas stiepjas lielās platībās. Turklāt, Tomes apvidū šie meži ir izteikti pauguraini. Tas patiks noteikti kaislīgākajiem 4×4 braukšanas entuziastiem vai vienkārši jebkuram, kas vēlas novērtēt sava auto spējas, jo vietās kur stiepjas elektrolīnija, ir lieliska iespēja nobraukt no treka un pavizināties pa skaistajiem, līkumainajiem meža celiņiem un stāvajiem smilšu kalniem! Pēc tādas galvu reibinošas izklaides, iesakām piestāt tuvumā esošajā Oškrogā ieturēt gardu maltīti un nogaršot viņu firmas desertu.

Beidzoties plašajiem mežu masīviem jūs iebrauksiet senajā jau 16. gadsimtā dibinātajā pilsētiņā Jaunjelgavā, kurā vēl ir saglabājies senatnes šarms.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.6. „Daugavas kreisā krasta apslēptie dārgumi” Ķekava – Ķegums – Aizkraukle
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
1 Atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Gatis

Foršs maršruts. Tomes apkārtnē var labi “papriecāties” gan uz elektrolīnijas trases, gan sānceliņos. Žēl, ka nesanāca laiks apskatīt Enerģētikas muzeju Ķegumā. Aiz Birzgales “Pizas torņa” teritorija, kurai cauri iet maršruts, tagad tiek apsaimniekota un cauri vairs nevar izbraukt. Jālieto apkārtceļi.

02/04/2024