Maršruts Nr.5 “Iekosties Tukuma smukumā”: Tukums – Kaive – Plieņciems – Tukums

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.5 “Iekosties Tukuma smukumā”: Tukums – Kaive – Plieņciems – Tukums

(1 Atsauksmes)
 • Maršruts: Tukums – Sāti – Kaive – Plieņciems – Milzkalne – Tukums (LV)
 • Ilgums: 1 diena (7 – 9 stundas)
 • Garums: ~ 115 km
 • Apskates objekti: 16
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta aprīkojuma apvidus automašīnu, arī SUV, ja nav ekstrēmi laika apstākļi. Slapjos laika apstākļos novērtējiet ceļa stāvokli un, ja nepieciešams, grūtāk veicamos ceļa posmus apbrauciet pa labākiem ceļiem.

Vieni to sauc par tuvējo Kurzemi, citi par vārtiem uz Kurzemi! Lai kā to dēvētu, Tukuma apkaime priecē ar skaistām ainavām, izteiksmīgiem pakalniem un, protams,  jūru. Braucienā netrūks mazi, līkumaini un dažviet braucēja meistarību „pieprasoši” meža ceļi, būs arī dižākais Baltijas ozols, senas pilis un iztēli rosinošas kapenes, bet izstaigāšanās pa kāpu takām gar jūru atpūtinās piedzīvojumu meklētāju dvēseli un garu.

Svarīgākais par maršrutu (route highlights):

 • Ļoti ainaviska apkārtne, izteiksmīgs reljefs
 • Salīdzinoši mazapdzīvots, mežiem bagāts apvidus
 • Skaisti, līkumaini lauku un meža ceļi
 • Daudzveidīgi apskates objekti

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Speciāli 4x4 automašīnām sagatavotu maršrutu
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus sekojošos formātos: gpx
Foto
Maršruta apraksts

Baltvācu baronu dzimtu pēdas

Puse starp maršrutā piedāvātajiem 16 apskates objektiem saistīti ar dažādu Kurzemes baronu dzimtu vārdiem, tādiem kā Fon der Rekes, Kleisti, Lambsdorfi u.c. un viņu atstātajām pilīm, muižām un baznīcām, kā arī atdusas vietām. Jums būs iespēja aplūkot gan kādreizējo medību pili, šobrīd viesu namu Jaunmoku pilī, gan papriecāties par Holandes liepu aleju Vecmoku pils parkā vai novērtēt Ceļa muzeja ekspozīciju Šlokenbekas muižā. Savukārt bijušie saimnieki atdusas gan pamestās kapsētās tādās kā Cērkstes baronu kapi, gan dažādas sakoptības kapličās, piemēram, Birzules kapliča atjaunota ar Lambsdorfu dzimtas pēcteču un vietējās pašvaldības gādību.

Spēcīgu personību liktenīgas vietas

Tukuma apkaime bijusi arī liktenīga – tālajā 1925.gada augustā, automašīnai nobraucot no ceļa, bojā gājis izcilais latviešu ārpolitiķis, kurš panāca Latvijas de jure atzīšanu Z.A.Meirovics. Negadījuma vietā novietots piemiņas akmens. Savukārt 1990.gada augustā uz Talsu – Tukuma ceļa bojā gāja slavenais Krievijas dziedātājs V.Cojs, kura fani ceļa malā uzstādījuši pieminekli un joprojām ik gadu pulcējas viņa nāves dienā.

Izcili dabas objekti un ambiciozi cilvēku projekti

Gan vieni, gan otri ir uzmanības vērti, piemēram, Kaives dižozols iecelts Baltijas ozolu karaļa godā un ierindojies 11.vietā visas Eiropas mērogā; savukārt, Plieņciema Baltā kāpa – unikāls dabas veidojums, kam pāri uz jūru ved laipu taka. Savukārt, ambiciozais projekts – tilts pār Abavu savulaik pirms 2.Pasaules kara sasteigti uzcelts pirms dzelzceļa un tā arī palicis tilts „uz nekurieni”. Līdzīgi mūsdienās noticis ar vēsturisko lidlauku, uz kuru skats paveras apmēram 4 km no Tukuma – iesāktā iecere pārvērst to par pasažieru lidostu, tā arī nav līdz galam īstenojusies.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.5 “Iekosties Tukuma smukumā”: Tukums – Kaive – Plieņciems – Tukums
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
1 Atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Anatolijs

Viens no labākajiem maršrutiem, kas noteikti patiks gan off-road(īpaši lietus laikā) cienitājiem ga ceļa biedriem kuri grib uzņemt skaistus skatus. maršrutu izbraucu vairākas reizes un nebiju vīlies. noteikti rekomendēju.

07/11/2021