Maršruts Nr.32 “Senās Leišmales muižas”: Kurmene – Ērberģe – Nereta

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.32 “Senās Leišmales muižas”: Kurmene – Ērberģe – Nereta

0
 • Maršruts Nr.32 “Senās Leišmales muižas”: Kurmene – Ērberg̒e – Nereta
 • Ilgums: 5-7h
 • Garums: ~ 95 km
 • Apskates objekti: 23
 • Nepieciešams laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar jebkuru vieglo automašīnu, maršrutā nav garas pastaigas un dabas takas, visur var piebraukt klāt ar auto

Cik dažāda ir Latvija arī katra tās pierobežas daļa – katrā ir savs raksturs, sava sajūta, cilvēki un daba. Pat, ja ne vienmēr ar pirmo reizi to izdodas pamanīt. Šī Lietuvas pierobežas daļa no Kurmenes līdz Neretai sagādās jums ne mazums pārsteigumu un jaunatklājumu. It kā diezgan mazapdzīvota, tomēr ar pārsteidzoši daudz muižām, baznīcām, tiltiem, citām vietām, un katrai šai vietai ir savs, unikāls stāsts. Vēlaties dzirdēt?

Svarīgākais par maršrutu:

 • Pierobežas miers un klusējošie robežstabi:)
 • Vairāki lieli ciemi, bet apvidi starp tiem maz apdzīvoti.
 • Ir daži unikāli apskates objekti –Kankaļu baznīca, Grīvnieku HES, Ērberģes luterāņu baznīca, Ērberģes muiža, Vecmēmeles muiža, Neretas muiža, Gricgales baznīca.
 • Neliels, bet interesants maršruta posms Lietuvas teritorijā.
 • Šajā maršrutā objektiem var piebraukt klāt ar automašīnu, kā izņēmums var būt vienīgi piekļuve romantiskajai Kankaļu baznīcai nekurienē.

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Muižas - ceļojums laikā

Šajā Sēlijas auto tūrisma maršrutā jūs īsā laikā sastapsiet tik daudzveidīgas muižas, kā reti kad. Senākās no tām celtas jau 16. gadsimtā, pat ar šaujamlūkām mūra sienās, kas apjož muižas teritoriju. Kādas tās izskatās šodien? Gan sakoptas, gan sabrukušas, gan tādas, kas kopā ar jauniem īpašniekiem ir ceļā uz jaunu dzīvi. Izbaudiet un izpētiet nesteidzīgi katru no tām – ārpusi, iekšpusi, ēkas, dižkokus, parkus. Arī Latvijas kontūras apceļošana nav iedomājama bez šī kultūrvēsturiskā mantojuma apskates!

Baznīcu TOP 10 uzvarētāja

Šajā pierobežas maršrutā arodas mūsu „Romantiskāko baznīcu TOP 10” uzvarētāja – Kankaļu Romas katoļu baznīca jeb lūgšanu nams. Jā, esam dzirdējuši viedokli, ka baznīcas pilda savu funkciju un tām nav nekāda sakara ar vārdu „romantisks”, tomēr pagaidām neesam atraduši labāku apzīmējumu mazām, smukām lauku baznīciņām, kuras izcili iekļaujas apkārtējā ainavā! Šī ir viena no tām, uz kuru pat neved kārtīgs ceļš, vien pa pļavu iebrauktas automašīnu un traktoru sliedes. Kad nokļūsiet tur, pamēģiniet izdomāt kādu citu vārdu, ar kuru varētu aizstāt mūsu „romantisko” – diezin vai būs tik vienkārši!

Kā papildus iespēju šajā braucienā piedāvājam apskatīt arī pāris baznīcas Lietuvas teritorijā – mazi lauku ceļi jūs ievedīs kaimiņvalstī un dos savu artavu šī ceļojuma „garšai”.

Maršruts tieši autobraucējiem

Šajā pierobežas auto maršrutā iekļautās apskates vietas atrodas tiešā tuvumā autoceļiem, tamdēļ tas varētu patikt tiem cilvēkiem, kuriem garākas pastaigas nav īpaši mīļas. Arī autoceļi pārsvarā ir labi veicami ar jebkuru vieglo automašīnu, tomēr, kā jau laiku ceļi, sola interesantu braucienu, un pāris vietas lietainā vai sniegotā laikā (arī augstāk minētais ceļš uz Kankaļu baznīcu) varētu sagādāt pārsteigumus. Tā kā ceļi bieži ved pa lauku apvidiem un mežiem, bērniem noteikti patiks ieraudzīt kādu meža zvēru, un, ticiet mums – arī strausus!

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.32 “Senās Leišmales muižas”: Kurmene – Ērberģe – Nereta
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *