Maršruts Nr.31 „Gar jūras zeltmirdzošo krastu…”: Ādaži – Ainaži

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.31 „Gar jūras zeltmirdzošo krastu…”: Ādaži – Ainaži

0
 • Maršruts: Ādaži – Saulkrasti – Tūja – Salacgrīva – Ainaži
 • Ilgums: 5-7h
 • Garums: ~ 120 km
 • Apskates objekti: 27
 • Nepieciešams laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar vieglo auto, papildus ir ceļi 4x4 automašīnām.

„Gar jūras zeltmirdzošo krastu” – šie senās dziesmas ievadvārdi, iespējams, vislabāk raksturos maršrutu gar Rīgas jūras līča austrumu krastu. Lai kur jūs savu auto apstādinātu saules rieta laikā – Saulkrastos, Zvejniekciemā, Salacgrīvā vai Ainažos – jūs ieraudzīsiet zeltā mirdzošo jūru. Protams, ja vien vējš būs izdzenājis mākoņus! Šo maršrutu var arī lieliski izmantot ceļā uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu vai atpakaļceļā. Taču, ja apvienosiet 31. un 7. Self Drive Latvia maršrutu, iespējams škērsot visu Latviju, braucot no Kauņas uz Tallinu, paralēli E67 autoceļam! Katrā ziņā mūsu „E67” (7.+31.maršruts) ir daudz aizraujošāks un emocijām bagātāks! Un vēl – šis maršruts noteikti ir noderēs cilvēkiem, kuri vēlas apbraukt Latviju pa tās kontūru.

Svarīgākais par maršrutu:

 • Daudzveidīgā Vidzemes piekraste visā tās krāšņumā.
 • Daudzveidīgi apskates objekti – bākas, ostas, vējdzirnavas, muižas, amatnieki...
 • Ir objekti arī iekšzemē, ne tikai pie jūras.
 • Ceļi ar dažādu segumu, arī pāris grūtāk izbraucami 4x4 SUV automašīnām.
 • Ir iespējami vairāki pārgājieni līdz apskates objektiem.

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Vidzemes akmeņainā pludmale

Jūras apskalotie, noapaļotie akmeņi un oļi vietām klāj jūras krastu visā pludmalē. Bieži vien pa tiem var pārvietoties tikai kāpjot pa akmeņu mugurām no viena uz otru. Sākot no maziem, beidzot ar tādiem, kuri sver vairākas tonnas. Savdabīgi skaistas ir šāda veida pludmales, raksturīgas tieši Vidzemes jūrmalai! Tāpat jūs sava brīvdienu ceļojuma laikā sastapsiet interesantas ostas un akmeņu molus. Visai interesantas ir arī piejūras pļavas un zemienes ar plašām niedru plantācijām. Protams, ir arī ierastā smilšu pludmale, kas vietām mijās kopā ar akmeņaino krastu. Maršrutā esam iekļāvuši stāvvietas un bezmaksas kempinga vietas pie jūras un ezeriem.

Piejūras „akmeņainie” stāsti

Maršrutā jūs redzēsiet vairākus „klusos stāstus”, ko sadzirdēs tie, kas prot saredzēt. Piemēram, kādas senas bākas stāsts, kura pirms pusgadsimta no krasta „nokāpusi” Baltijas jūrā. Iespējams, jūs sadzirdēsiet stāstu no Latvijā vecākā dzelzbetona tilta, kura lejpusē atrodami nēģu tači. Un akmens, kuru ļaudis neveiksmīgi mēģinājuši sadalīt kapakmeņos, tādējādi atstājot to guļam upes krastā sašķeltu. Vējdzirnavas, kuras laikā gaitā pārtapušas par ūdenstorni. Tas viss un vēl vairāk – vienuviet – maršrutā nr. 31. no Ādažiem līdz Ainažiem.

Vidzemes amatnieki

Cilvēki, kas iedvesmo un aizrauj ar to, ko viņi dara. Cilvēki, kas savu darbu dara ar lielu mīlestību. Māla meistari, metālapstrādes pratēji un garšīgu ēdienu pavāri, kas ar vēderiem liks novērtēt šī maršruta piedāvājumu. Sava aroda profesionāļi, kuri savu vietu atraduši ārpus Rīgas robežām, prom no pilsētas steigas – tur kur putni dzied skaistāk un kokos vējš pūš spēcīgāk. Visā maršruta garumā ceļš vairākkārt vedīs arī iekšzemē, lai parādītu interesantas vietas ne tikai jūras krastā un šosejas tuvumā.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.31 „Gar jūras zeltmirdzošo krastu…”: Ādaži – Ainaži
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *