Maršruts Nr.28 „Jūras piekrastes romantika”: Liepāja – Pāvilosta – Jūrkalne

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.28 „Jūras piekrastes romantika”: Liepāja – Pāvilosta – Jūrkalne

0
 • Maršruts: Jūrkalne – Pāvilosta – Liepāja
 • Ilgums: 5-7h
 • Garums: ~ 85 km
 • Apskates objekti: 26
 • Ieteicams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā, kabatas lukturītis
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar jebkuru vieglo apvidus automašīnu, SUV automašīnām papildus interesanti ceļi

Nav svarīgi, kādā gada laikā jūs atrodaties pie jūras – tā vienmēr uzrunā un valdzina. Maršruts no Liepājas uz Jūrkalni (braucams arī otrā virzienā) noteikti jums sagādās patīkamas sajūtas un vēlāk – atmiņas. Te jūs nokļūsiet seno Liepājas fortu ciešā ielenkumā, pēc tam varat doties īsās pastaigās pa jūras krastu no maz zināmām auto stāvvietām pašā jūras krastā, tāpat varēsiet Ziemupes un Latvijas jūras kūriortpilsētas Pāvilostas valdzinājumu. Dabas un cilvēku radītie nospiedumi daudzu gadu garumā sajauksies kārtīgā piedzīvojumu ceļojuma kokteilī. Novēlam jums labus laika apstākļus un foršus ceļa biedrus! Noteikti izbaudiet saulrietu – to šeit var redzēt ikvienā vietā jūras krastā! Latvijas apceļošanas maršruts Nr.28 jūs jau gaida!

Svarīgākais par maršrutu:

 • No skaistām dabas ainavām līdz savdabīgām armijas arhitektūras liecībām.
 • Daudz mežu un ūdeņu – Baltijas jūra, Rīvas upe, vairākas mazas upītes.
 • Unikālais tilts Karostā un vasaras atpūtas pērle Pāvilosta.
 • Pārsvarā ceļi ar cietu segumu, bet ir arī meža ceļi un daži papildus ceļi 4x4 automašīnām.
 • Ir iespējami vairāki īsāki un garāki pārgājieni.
 • Neliels ieskats bijušajā dzelzceļa līnijā Liepāja – Ventspils.
 • Ja gribat visur ielīst un izpētīt, tad uzvelciet apavus un apģērbu, kurus droši variet smērēt.

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Ostas pilsētu romantika

19. gs. beigās Pāvilostā no visas apkārtnes tika savesti akmeņi, ko pēc tam pa jūru veda līdz Liepājai, lai tiktu uzbūvēta kara osta. Strādnieki apdzīvoja vietas ap ostu un izveidojās šis ciemats, pielāgojot Sakas upes grīvu tā, lai tā varētu akmeņus vest un pārkraut. Pāvilostā līdz Pirmajam pasaules karam būvēja arī vienmastu un divmastu kuģus, kopā uzbūvējot 15 unikālus peldlīdzekļus tuvākiem un tālākiem jūras pārgājieniem. 

Pateicoties Pāvilostai tika radīta arī Liepājas karosta, kura toreiz gan nevienam romantiska droši vien nešķita, bet šodien, ar saviem sarkanajiem mūriem un pareizticīgās baznīcas zelta torņiem ir padziļinātākas apskates vērts objekts. Arī, protams, Ziemupe ar savu muižu, baznīcu un kadiķu audzi liek sirdij ietrīcēties straujāk! 

Aktīva atpūta visai ģimenei

Burvīgākais ir tas, ka šis maršruts ļoti ies pie sirds arī pašiem jaunākajiem, jo būs, kur izskraidīties Olaines mežaparka “Meža kaķa” trasē, izspēlēties bērnu pilsētiņā un pašūpoties šūpuļtīklā. Tāpat vasaras karstumā varēs veldzēties vairākas peldvietās. Būs arī kāda interesanta būve, ko varētu nosaukt par „Betona labirintu”. Visa ģimene tiks aktīvi nodarbināta visas dienas garumā, pētot un apbrīnojot mūsu piemeklētos apskates objektus.

Stratēģiski nozīmīgas vietas šodien un pirms 50 gadiem

Ceļš, kas aizvedīs līdz kādreiz militāri svarīgiem punktiem, piemēram, Liepājas karostu. Betona aizsargiem un citiem veidojumiem pašā jūras krastā. Pāvilosta, kas kādreiz kalpojusi par akmeņu sagādes vietu, lai tiktu radīta Liepājas karosta. Lielas cilvēku pūles, kuras var novērtēt arī šodien – vairāk kā pēc simts gadiem. Unikāla iespēja pavizināties ar 4×4 automašīnu pa veco Ventspils – Liepāja dzelzceļa līniju, kas ved no stacijas līdz nākamajai – vientuļajai stacijai nekurienē. Stacijas ēku nosaukumu variācijas un pasažieru vilciena aizkavēšana 10 stundu garumā, kad paziņoja par šīs līnijas slēgšanu. Šie un citi interesantie vēstures fakti šajā burvīgajā braucienā.

Stāvkrastu klintis

Arī šis maršruts ir daļa no Latvijas perimetra, kas nozīmē, ka to var apvienot ar citiem – mūsu piedāvātajiem maršrutiem apkārt Latvijai. Baltijas jūra, plašie meža masīvi, salīdzinoši maz cilvēku un dabas klātbūtne. Šajā maršrutā varēs gan vientuļi nopeldēties, gan arī pa mola akmeņiem ieiet jūrā, nemaz nesaslapinot kājas. Tāpat atmiņā paliks īpašie jūras izskalotie stāvkrasti un Liepājas forti, kuru katru gaidu ir mainīgi, tāpēc katra uzņemtā fotogrāfija un redzes glezna būs neatkārtojama. Smilšu un iežu atsegumi jau izsenis ir vilinājuši turīgus un mazāk turīgus ļaudis uz atpūtu krasta malā. Tieši pateicoties stāvkrastiem un baltajam smilšu klājienam Latvijas pludmales uzskata par vienām no skaistākajām pludmalēm visā Eiropā. Kādā no tām noteikti izbaudiet saulrietu!

Vēl daudz interesantu vietu Pāvilostas apkārtnē jūs variet atrast maršrutā Nr. 19 „Tebra Saka Durbei

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.28 „Jūras piekrastes romantika”: Liepāja – Pāvilosta – Jūrkalne
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *