Maršruts Nr.21 „Bolderājas neparastie kontrasti”: Iļģuciems – Bolderāja – Vakarbuļļi – Vārnukrogs – Kleisti

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.21 „Bolderājas neparastie kontrasti”: Iļģuciems – Bolderāja – Vakarbuļļi – Vārnukrogs – Kleisti

(1 Atsauksmes)
 • Maršruts: Iļģuciems – Bolderāja – Vakarbuļļi – Vārnukrogs - Kleisti (Rīga)
 • Ilgums: 1 diena (6 – 8 stundas)
 • Garums: ~ 70 km
 • Apskates objekti: 25
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā; kabatas lukturītis
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar vieglo automašīnu; SUV automašīnām ir vairāki papildus posmi

Auto ceļojuma maršruts „Bolderājas neparastie kontrasti” ved uz vienu no Rīgas un visas Latvijas neparastākajiem rajoniem – Bolderāju. Te valda tik liela dažādība, ka katrs ceļotājs atradīs sev kaut ko interesantu, īpašu un atklās sev ko jaunu. Noteikti iesakām šo maršrutu arī piedzīvojumu meklētājiem, jo pamestu un mazliet bailīgu objektu šeit arī ir gana, un pat gājiens uz Bolderājas molu patiesībā ir neliels, atsevišķs piedzīvojums! Visa Daugavgrīva ir vesels gadsimtu raksts, ko uzmanīgs un zināt gribošs ceļotājs ar mūsu palīdzību varēs šķetināt un iepazīt. Un, protams, Latvijas skaistā daba arī šeit, Pierīgas tuvumā, ir daudzviet skatāma un izbaudāma!

Svarīgākais par maršrutu:

 • Kontrasti – no skaistām dabas ainavām līdz pamestiem armijas objektiem un Padomju laika apbūve
 • Nomaļākās Rīgas vietas un to šarms
 • Ir daži unikāli apskates objekti – Daugavgrīvas cietoksnis, pamestas krasta aizsardzības baterijas, kā arī citus neparastus objektus
 • Ir priežu meži un ir ūdeņi – Daugava, Buļļupe, jūra
 • Iespēja redzēt Rīgas ostas terminālus, Bolderājas molu
 • Pārsvarā ceļi ar asfalta segumu, bet ir arī bedrainas ieliņas, meža ceļi un daži papildus ceļi 4x4 automašīnām
 • Ir iespējami vairāki īsāki un garāki pārgājieni

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Vēstures mantojums

Kā jau augstāk minēts, šajā maršrutā nozīmīgu vietu ieņem Rīgas apkārtnes vēstures liecinieki. Noteikti iespaidīgākais ir Daugavgrīvas cietoksnis, taču jūras ietekas tuvumā (bet ne tikai tur!) ir arī krasta apsardzes baterijas, forti, munīcijas noliktavu glabāšanas bunkuri. Savu artavu tam vēl piedod Padomju armijas saimniekošanas pēdas Bolderājā un arī Rīgas ostas klātesamība. Aicinām ikviena objekta apskatē ievērot maksimālu piesardzību, doties tajos vismaz divu cilvēku komandā, noteikti paņemt līdzi kabatas lukturīšus!

Skaistas piknika vietas, ūdeņi un pludmales

Šī informācija, visticamāk, ir noderīga siltā gadalaikā, taču noteikti vēlamies uzsvērt, ka šajā auto maršrutā ir arī ļoti skaistas vietas gan Daugavas, gan Buļļupes un Lielupes, gan jūras krastos! Ja ir vēlēšanās mazliet pastaigāt, variet nokļūt pie Daugavas un Lielupes ietekām jūrā. Tāpat ir iespēja pastaigāt pa priežu mežiem un uzkāpt kādā skatu tornī. Diezgan „eksotiski” ir arī mūsu izmeklētie maršruta ceļi, jo īpaši daži posmi SUV automašīnām.

Informācija par labākajām vietām un nokļūšanu tur

Mēs esam čakli pētījuši Bolderājas apkārtni, lai varētu jums ieteikt un parādīt labākās stāvvietas, piknika vietas, peldvietas un citus interešu punktus, kurus daudzi cilvēki nezina. Tāpēc mūsu piedāvātā informācija ļaus jums, pirmkārt, izplānot tieši sev visinteresantāko maršrutu un, otrkārt, atrast vietas, kur iespēja satikt citus cilvēkus ir minimāla (cik nu tā var būt minimāla Rīgas pievārtē). Iegādātajos maršruta failos jūs atradīsiet arī labākās stāvvietas un skatu vietas, kā arī visu mūsu piedāvāto apskates objektu aprakstus. Un pilnīgi iespējams, ka „Bolderājas neparastos kontrastus” jūs vienā braucienā pilnībā neapgūsiet un varēsiet šeit atgriezties vēl vairākkārt!

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.21 „Bolderājas neparastie kontrasti”: Iļģuciems – Bolderāja – Vakarbuļļi – Vārnukrogs – Kleisti
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
1 Atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Gatis

Labs izbrauciens pusdienas garumā (visus objektus iepriekš jau biju redzējis, tāpēc pastaigas izlaidu). Īpaši patika posms ap Bolderājas karjeru. Tur izbraucu vairākas cilpas. Izrādījās, ka nekad nebiju apskatījis Paula Jaunzema skulptūras no otra Buļļupes krasta.

06/03/2024