Maršruts Nr.20 „Meža fejai pa pēdām”: Valmiera – Strenči – Smiltene

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.20 „Meža fejai pa pēdām”: Valmiera – Strenči – Smiltene

(1 Atsauksmes)
 • Maršruts: Valmiera – Strenči – Vijciems – Smiltene (LV)
 • Ilgums: 1 diena (5 – 7 stundas)
 • Garums: ~ 110 km
 • Apskates objekti: 14
 • Obligāti nepieciešams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta apvidus (SUV) automašīnu

Maršrutu „Pa meža fejas pēdām” mēs veidojām cilvēkiem, kuriem patīk braukt, patīk būt mežā, tuvu dabai, un patīk būt projām no citiem cilvēkiem. Tātad, šoreiz jūs sagaida atraktīvs brauciens skaistajos Strenču apkārtnes mežos, kā arī daudzas iespējas ieklausīties meža skaņās un baudīt atpūtu Gaujas krastos, bet brauciena sākumā un noslēgumā parādīsim arī šo to no civilizācijas sasniegumiem. Ja vēlaties izbraukt visu maršrutu, nesaīsinot to, tad noteikti rekomendējam automašīnu ar paaugstinātu klīrensu!

Svarīgākais par maršrutu:

 • Daudzi meža ceļi, kuros labi jūtas pilnpiedziņas automašīnas
 • Plaši mežu masīvi
 • Apdzīvotas vietas ar ļoti dažādu raksturu un apbūvi
 • Apskates objektu salīdzinoši nedaudz, bet daži ir ļoti interesanti
 • Maršrutā iekļautie ceļi prasa šofera uzmanību, ir interesanti un izraisa sajūsmu

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Meža ceļi un Ziemeļgaujas ainavas

Kā jau augstāk minējām, mežs un meža ceļi ir galvenās šī maršruta vērtības. Vietās, kur maršruts tuvojas Gaujai, atrodas arī aizsargājamo ainavu apvidus „Ziemeļgauja”. Tamdēļ aicinām būt īpaši dabai draudzīgiem un saudzīgiem! Atcerieties, ka no ceļa nobraukt nav atļauts, tāpat atbildīgi rīkojaties ar uguni. Gaujas krastos atrodas arī vairākas labiekārtotas atpūtas vietas, kuras esam iekļāvuši maršrutā, lai jums patīkamāka atpūta. Interesanti, ka arī meža vidū mēdz atrasties savdabīgi apskates objekti, no kuriem dažus piedāvājam iepazīt arī jums!

Mazpilsētu dažādās sejas

Šajā maršrutā ir arī divas pilsētas, kas pilnīgi pretējas gan apbūves, gan iedzīvotāju nacionālā sastāva ziņā. Viena no tām ir Seda, bet otra Smiltene. Aicinām nesteidzīgi aplūkot un izbaudīt abu mazpilsētu šarmu, jo kaut kādā ziņā skaistas ir abas!
Bet ārpus pilsētām gribam jums parādīt divas vēsturiskas lauku viensētas, abas bijušas ar lielu saimi un daudzām ēkām. Mūsdienās viena no tām ir skaisti sakopta un atjaunota, bet no otras palikušas tikai mūra sienas un pagrabi. Bet arī šeit skaistums ir abās vietās – katrā savs!

Labā meža feja

Veidojot šo maršrutu, centāmies noķert gan piedzīvojumus, gan pašu meža feju. Jāatzīstas, ka feja rokās nedevās, taču pēc vairāku dienu pakaļdzīšanās varam pateikt, šī feja ir labā feja – viņa mūs neievilināja nedz biezoknī, nedz purvā, nedz lejā pa kādu Gaujas krauju, vien laipni izvadāja pa līkloču smilšu ceļiem skaistajos priežu mežos, parādot daudzus apkārtnes smukumus. Tad nu baudiet jūs arī, bet uzvedieties glīti, jo meža feja visu redz, un, ja sadusmosies, tā var pārzīmēt treku jūsu viedierīcē uz vietām, kur mīt meža raganas un citi mošķi, kurus jūs noteikti negribat satikt! 🙂

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.20 „Meža fejai pa pēdām”: Valmiera – Strenči – Smiltene
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
1 Atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Ričards

Šis bija mans pirmais maršruts ko pamēģināju. Iespaidi ļoti pozitīvi. Šajā maršrutā bija forša vieta kur izpausties ar 4×4. Kā arī uzzināju pāris skaitas atpūtas vietas kuras turpmāk izmantošu ar ģimeni un draugiem.

29/04/2023