Maršruts Nr.2 „Aži”: Limbaži – Ainaži – Tūja

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Maršruts Nr.2 „Aži”: Limbaži – Ainaži – Tūja

(2 atsauksmes)
 • Maršruts: Limbaži – Viļķene – Korģene – Ainaži – Salacgrīva – Vitrupe – Tūja (LV/EE)
 • Ilgums: 1 diena (9 – 11 stundas)
 • Garums: ~ 160 km
 • Apskates objekti: 21
 • Obligāti nepieciešams: personu apliecinošs dokuments
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar standarta aprīkojuma apvidus automašīnu, arī SUV, ja nav ekstrēmi laika apstākļi.

„Aži” – interesants maršruts Latvijas Ziemeļvidzemē. Senatnes elpu šajā apkārtnē var sajust ik uz soļa, pametot jūras piekrasti un Tallinas šoseju. Īsts liepavots – avots, kas iztek no liepas apakšas, senais Ainažu mols, pa kuru reiz braukuši šaursliežu vilciena sastāvi, ainaviskie Salacas krasti, purva takas un vēl…

 

Svarīgākais par maršrutu (route highlights):

 • Daudzi unikāli apskates objekti
 • Skaistas Latvijas un Igaunijas pierobežas ainavas

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Speciāli 4x4 automašīnām sagatavotu maršrutu
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus sekojošos formātos: gpx
Foto
Maršruta apraksts

Tilti, moli un ...tači!

Šajā aizraujošajā maršrutā pa Ziemeļvidzemi un jūras piekrasti tiltu būs daudz, un tie pārsteigs ar savu vēsturisko dažādību – kā, piemēram, unikālais akmens krāvuma tilts, kas būvēts bez saistvielām Blomē; tilts uz bijušās šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene – Ainaži, ko atjaunojuši AS „Latvijas valsts meži” vai Vecsalacas betona tilts, iespaidīgs ar savu lielumu un vecumu, jo 90 m garumā uzbūvēts jau 1908.gadā! Par vēsturiskām ambīcijām varēsiet pārliecināties arī noraugoties uz Ainažu molu, kas bijis iecerēts kā šaursliežu pievadceļš Ainažu ostai, bet savdabīgā senatnes ierīce – nēģu tacis, kas patiesībā ir ar murdiem aprīkota laipa pār upi, mūsdienās tiek lietota un ir apskatāma vienīgi Salacgrīvā!

Ziemeļvidzemes dabas skaistums un jūras šalkas

Avots, kas tek zem īstas liepas saknēm netālu no Blomes muižas, skaista purva laipu taka pa Niedrāju – Pilkas purvu, Sarkanās klintis pie Salacas vai milzumlielais Zaķu akmens – tie ir tikai daži no dabas objektiem, kas neatstās jūs vienaldzīgus maršruta iekšzemē. Savukārt, nonākot pie jūras, valdzinās gan pastaiga pa akmeņaino Ainažu molu, gan bākas – viena turpat Ainažos, otra, no krasta nonestā – Ķurmragā, kad nonāksiet pie Tūjas. Un, protams, allaž nemainīgā vērtība – jūras skati! Būs arī iespēja pārkļūt pāri Zaķupītes braslam…

Artava kultūrvēstures un vides izziņai...

Maršruta sākumā iespaidīgās Blomes muižas ēkas, vēsturiskā , bet pamestā Blomes skolas ēka, piemineklis Baumaņu Kārlim, Latvijas himnas autoram, Viļķenē un iespaidīga meža faunas un floras ekspozīcija Ziemeļlatvijas vienīgajā meža muzejā.

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.2 „Aži”: Limbaži – Ainaži – Tūja
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *
2 atsauksmes
Kārtot pēc:VērtējumsDatums

Shuraknows

Good one! December daylight hours are not too long, so we split journey into two parts first day Limbaži -Ainaži, second Salacgriva – Tuja. Quarantine rules made us to avoid small part of journey.

Weather was pretty wet. Muddy sand road was a little bit challenging but everything went fine without stuck, next time I will take my rubber boots with me to feel more confident.

Both stages had great views, plenty of authentic places and interesting things. We are often travellers in spite of this most places we haven’t visited before. Also had opportunity to walk and breath with fresh air in uncrowded areas.

26/12/2020

Aivars S

Labākais veids kā pavadīt valsts svētkus pandēmijas laikā ir paceļot savu zemi.
Izbraucām ar 3 mašīnām (Jeep Grnad Cherokee, BMW X5, BW X3), Latvija ir skaista jebkurā gada laikā!
Ļoti interesants maršruts, šoferi bija priecīgi par lietus atstātajiem izaicinājumiem un dziļajām peļķēm, pasažieri priecīgi par šļakatām un interesantajiem apskates objektiem un iespējām pastaigāt. Pikniks tik skaistā un klusā vietā!
Visi, gan lieli, gan mazi bija gandarīti par fantastisko pieredzi un laika pavadīšanu!

25/11/2020