Maršruts Nr.16 „Gaujas vidustece”: Gaujiena – Strenči – Valmiera – Cēsis

Cena
€29
Cena
€29
Pirkt

Proceed Booking

Gaujas vidustece

Maršruts Nr.16 „Gaujas vidustece”: Gaujiena – Strenči – Valmiera – Cēsis

0
 • Maršruts: Gaujiena – Cirgaļi – Strenči – Valmiera – Cēsis (LV)
 • Ilgums: 1 diena (8 – 12 stundas)
 • Garums: ~ 150 km
 • Apskates objekti: 24+
 • Ieteicams: laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi iešanai brīvā dabā
 • Maršruta grūtības pakāpe: veicams ar vieglo automašīnu; papildus SUV automašīnām ir daži īsi papildus posmi

Mēs jūs ielūdzam uz braucienu gar Latvijas ziemeļu robežu, ar skaistām ainaviskām vietām un Latvijas vēstures soļiem cauri gadu simtiem, ko papildinās daudzas atpūtas vietas pie dabas. Gauja Ziemeļlatvijā ir robežupe starp Latviju un Igauniju. Pirms apmēram 100 gadiem, kad šajā posmā pludināja kokus, te bija “Gaujas robežpunkts”, kur plostus apturēja un plostniekiem bija jāuzrāda dokumenti pārvietojoties gar robežu.
Jums būs iespēja sekot slavenās Beverīnas pils meklējumiem, atgriezties pasaulslavenā notikumā – „Baltijas ceļā” un tam veltītā piemiņas vietā, ieraudzīt visas Eiropas strādnieku paraugciematu, uzzināt, kā Padomju laikos domāja par valdības drošību, redzēsiet Baltijas augstāko dzelzceļa tiltu, un vēl, un vēl… Un, protams, pati Gauja ar ainaviskiem skatiem un labiekārtotām piknika vietām.

Svarīgākais par maršrutu:

 • Ziemeļvidzemes neskartā daba
 • Lieli, skaisti mežu masīvi un meža ceļi
 • Daudz dabas taku un dabas objektu
 • Skaistas atpūtas vietas pie Gaujas, brīvas no cilvēku pūļiem
 • Braukšana un iešana, ko variet pieskaņot savām vēlmēm

Par šo summu jūs iegūstat visu, kas nepieciešams ceļojuma maršrutam:

 • Labākos un interesantākos apskates objektus apkārtnē
 • Maršruta pārskata karti
 • Objektu sarakstu un īsus aprakstus
 • Maršruta treku un punktus GPX faila formātā
Foto
Maršruta apraksts

Gaujas upe – vidustece

Šis maršruts Latvijas garākās upes (Gaujas kopgarums ir 452 km) krastos dos jums iespēju izzināt upes vidusteces posmu apmēram 150 kilometru garumā. Gaujas vidustece ir unikāla ne tikai Latvijas, bet Baltijas un pat Eiropas mērogos, pateicoties dabas teritorijai – aizsargājamo ainavu apvidum “Ziemeļgauja”. Teritorija ir bagāta ar Gaujas vecupēm, bagātīgu augu faunu un dzīvo radību daudzveidību. Te ir arī pļavas, meži, gan stāvkrasti un smilšakmens klintis. Gauja šajā posmā bija galvenais koku pludināšanas ceļš 20.gadsimta sākumā un līdz pat 20.gadsimta septiņdesmitajiem gadiem. Šajā posmā Gauja kļūst bagāta ar saviem stāvkrastiem un daudzajām smilšakmens klintīm.

Beverīnas pils meklējumi un pats augstākais Baltijā

Dzejnieku apdziedātās, mistiskās Beverīnas pils iespējamās vietas ir vairākas. Meklējot pili, tika atrastas gan Valmieras pils paliekas, gan arī uzieti svarīgi vēsturiski pierādījumi Peku kalnā, kur atrastie artefakti tagad glabājas Maskavā.
Vēl šajā maršrutā jums būs iespēja atgriezties pasaulslavenā notikumā – „Baltijas ceļā” un tam veltītā piemiņas vietā, ieraudzīt visas Eiropas strādnieku paraugciematu, uzzināt, kā Padomju laikos domāja par valdības drošību, redzēsiet Baltijas augstāko dzelzceļa tiltu, un vēl, un vēl… Un, protams, pati Gauja jūs aicinās ar ainaviskiem skatiem un labiekārtotām piknika vietām!

Esošās un vairs neesošās sanatorijas

Latvija ir un bija slavena gan Eiropā, gan plašajā Padomju savienībā, un mums ir ar ko lepoties! Jums būs iespēja gan apskatīt maz zināmu un ekskluzīvu sanatoriju, gan aizmirstu sanatoriju, un, visbeidzot, līdz mūsdienām saglabājušos sanatoriju.
Ja arī vairums sanatoriju vairs nav, tad toties joprojām Latvijā ir alus – jūs brauksiet gar Brenguļu HES, kur šobrīd ražo Latvijā pazīstamo un iecienīto „dzīvo” Brenguļu alu.

Dabas vērtības un ceļotāja atbildība

Vēlamies atgādināt, ka daļa ceļa atrodas aizsargājamā teritorijā un pret dabu jāizturas saudzīgi, lai arī kur dotos. Aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja” no ceļiem nobraukt nav atļauts. Visu, ko esat paņēmuši līdzi uz mežu, lūdzam arī aizvest atpakaļ.

“Self Drive Latvia” novēl jums aizraujošu un atmiņā paliekošu ceļojumu!

Karte

Iesniedz savu atsauksmi

Brauciena nosaukums: Maršruts Nr.16 „Gaujas vidustece”: Gaujiena – Strenči – Valmiera – Cēsis
Tavs vārds
Kādi ir Tavi iespaidi par šo maršrutu? *
Novērtē šo maršrutu *